2021.01.14._miloo_organic_desert17031

Jak urządzić gabinet w domu? Kompletny poradnik

Biuro w domu? Do niedawna taka opcja wydawała się prawdziwym luksusem. W dobie pandemii praca w trybie home office zyskała jednak ogromną popularność i nic nie zapowiada, by w przyszłości miało się to zmienić. Jak urządzić kącik do pracy w mieszkaniu? Sprawdzamy!

Przestrzeń do pracy

Jak wydzielić przestrzeń do pracy w obszernym domu jednorodzinnym, a jak w mieszkaniu w bloku? Tak naprawdę metraż nie ma znaczenia – nawet w niedużym mieszkaniu możemy stworzyć wygodny kąt, w którym umieścimy biurko i fotel. Od czego zacząć? Stworzenie gabinetu w domu jednorodzinnym będzie oczywiście nieco prostsze - mając do dyspozycji wiele pokoi, można jeden z nich przeznaczyć na pokój do pracy. Który? Dobrze sprawdzi się pomieszczenie, do którego w ciągu dnia nie zagląda za mocno słońce - ekspozycja północna wydaje się idealna - pokój jest dobrze doświetlony, ale nie nagrzewa się za mocno. Jeśli zdecydujemy się urządzić gabinet na poddaszu, klimatyzacja może okazać się koniecznością.


Wygodne biuro możemy urządzić również w mieszkaniu. Jeśli nie mamy do dyspozycji osobnego pomieszczenia, to pomyślmy o wydzieleniu miejsca w salonie, sypialni, a nawet kuchni! Niezastąpione okażą się też wszelkie wnęki, które można od reszty mieszkania odgrodzić ścianką, ażurowym regałem, czy kotarą. Biurko może znaleźć swoje miejsce nawet w przedpokoju – czasem możemy odgrodzić swoją przestrzeń poprzez wstawienie cienkiej ścianki działowej – niedużo pracy, a efekt przekracza najśmielsze oczekiwania.


Wyposażenie domowego gabinetu - co będzie potrzebne?

Gabinet to miejsce, w którym będziemy każdego dnia spędzać kilka długich godzin. Z tego względu niezwykle istotne jest to, by urządzić go maksymalnie komfortowo. O jakich elementach wyposażenia należy pamiętać? Oświetlenie: najzdrowsze dla ludzkiego oka jest oświetlenie naturalne. Z tego względu warto ustawić biurko bezpośrednio przy oknie, tak by przez jak najdłuższy czas cieszyć się światłem słonecznym. Lampa sufitowa to stanowczo za mało. Oprócz niej niezbędna będzie też lampka nablatowa - koniecznie z regulacją nachylenia ramienia. W jesienne dni, gdy słońca jest zdecydowanie mniej, z łatwością doświetlimy swoje pole pracy. Mile widziane są też kinkiety mocowane na ścianie w pobliżu biurka.

Biurko: ten mebel to podstawa wyposażenia domowego biura. Jakie biurko warto wybrać?

Biurko Savoy – z jasnym blatem z drewna mangowego i metalowymi nogami zachwyci nawet najbardziej wymagających klientów. Ten stylowy mebel przepięknie wkomponuje się we wnętrza utrzymane w jasnej kolorystyce.
Biurko French Art – to propozycja dla miłośników stylu eklektycznego. Ciemnobrązowe drewno, klasyczne tłoczone nóżki, efektownie zdobione szufladki – obok tego mebla po prostu nie można przejść obojętnie!

Fotel: wybór odpowiedniego fotela do gabinetu nie jest prosty, ale zdecydowanie warto poświęcić mu czas. To od wygodnego i dopasowanego do ciała krzesła zależało będzie nasze zdrowie i samopoczucie. Dobrym rozwiązaniem będzie krzesło komputerowe z podłokietnikami, regulowaną wysokością siedziska i opcją odchylenia oparcia. Taki fotel z łatwością dopasujemy do naszych potrzeb i preferencji.

Chociaż komfort jest kwestią priorytetową, to warto pochylić się również nad wykonaniem fotela. Osoby zwracające uwagę na detale skłonią się ku nowoczesnym rozwiązaniom, w których design jest równie istotny. Niebanalne formy i oryginalna kolorystyka nadają wnętrzom wyjątkowego charakteru - warto wyjść poza schematy.

Krzesło Leaf z obrotowym siedziskiem obitym aksamitem to synonim wygody i komfortu. Jeśli spędzamy wiele godzin przed komputerem, to zdecydowanie powinniśmy zadbać o dogodną pozycję i podparcie dla pleców.

Krzesło College o prostej konstrukcji w industrialnym stylu zachwyca wyjątkowym klimatem. Ten mebel można stosować zamiennie – w duecie z biurkiem lub stołem jadalnianym.

Regał na dokumenty: nie ma chyba nic bardziej zniechęcającego do pracy od gabinetu tonącego pod stosem nieuporządkowanych dokumentów. By tego uniknąć, warto wyposażyć domowe biuro w meble do przechowywania. Półki ścienne nad biurkiem, otwarty regał na dokumenty, komoda z szufladami, kontenerek na kółkach pomogą w uporządkowaniu przestrzeni.

Drewniane regały będą doskonałą ozdobą wnętrz urządzonych w klasycznym stylu; metalowe z kolei odnajdą się w nowoczesnych, industrialnych pomieszczeniach. Warto przy tym pamiętać, że o ile regały zamknięte pomogą nam głównie uporządkować gabinet, o tyle regały otwarte często służą jako element dekoracyjny.

Praktyczne wskazówki wnętrzarskie

Jak urządzić gabinet w domu? To pytanie zadaje sobie dziś coraz więcej osób, które wygodny boks w biurze stacjonarnym zamieniły na kącik do pracy we własnym mieszkaniu. Dzięki praktycznym wskazówkom od Miloo Home aranżacja przestrzeni do pracy stanie się jeszcze łatwiejsza!


Style wnętrzarskie

Urządzając biuro w domu warto podobnie jak w przypadku innych pomieszczeń wybrać przewodni styl wnętrzarski. Industrialne biuro - nowoczesne i eleganckie będzie sprzyjało skupieniu. Gabinet w stylu skandynawskim nastroi nas optymistycznie do pracy. Biuro w stylu kolonialnym sprawdzi się u miłośników antyków. Pamiętajmy o tym, że miejsce do pracy powinno mieć swój unikatowy klimat, dzięki któremu będziemy zaglądać do niego z przyjemnością.



Dodatki

Przestrzeń do pracy nie musi być chłodna i anonimowa - szczególnie, jeśli gabinet ma być częścią mieszkania, warto nadać mu osobisty charakter. Pomogą w tym dekoracyjne dodatki. Miękki dywan, duży ceramiczny wazon ustawiony w rogu pokoju i wypełniony gałązkami trawy pampasowej, lustro w ozdobnej ramie, galeria zdjęć na jednej ze ścian, lampa z efektownym kloszem - sprawią, że gabinet nabierze przyjaznego klimatu.

2021.01.14._miloo_organic_desert16812

Meble do wypoczynku


Jeśli gabinet jest wystarczająco duży, być może uda się wydzielić w nim dodatkowy kąt do wypoczynku? Wygodna sofa, hamak, krzesło podwieszane? Aranżując prywatny gabinet, kierujmy się przede wszystkim własnym komfortem. Taki kącik pozwoli na zmianę pozycji na bardziej wygodną i na złapanie oddechu między kolejnymi rozmowami telefonicznymi.

2021.01.14._miloo_organic_desert16878

Jakie powinno być domowe biuro? Przede wszystkim funkcjonalne i wygodne! Odpowiednie wyposażenie, dostęp do naturalnego światła, efektowny wystrój, dopasowane do potrzeb meble - to wszystko sprawi, że wypełnianie codziennych obowiązków stanie się prawdziwą przyjemnością. Aranżując prywatną przestrzeń do pracy, pamiętajmy o tym, że możemy pozwolić sobie na nieco więcej swobody - aksamitna sofa czy fotel uszak ustawiony w rogu pokoju, a nawet wygodny hamak - to tylko przykład tego, jak fantazyjnie można wyposażyć gabinet, by cieszyć się komfortem w każdym momencie dnia.